ALSAP slaví 15 let od založení firmy! Oslavte s námi tuto událost pomocí slevového kódu "15let", který vám zajistí 5% z celé vaší objednávky!

Slevový kód platí bez omezení do 30.4.2024!

Vás team ALSAP

Historie ALSAP

Historie

Historie

2009

V dubnu byla Radkem Plavnickým a Stanislavem Štambergem založena společnost ALSAP s.r.o. Hlavní činností a zaměřením byla spolupráce s výrobci nástaveb nákladních vozidel a dodávek dílů. Pro podporu zákaznického prodeje byla uvedena pilotní verze e-shopu alsap.cz. Od partnera Ital Accessori se uskutečnily první dodávky dílů a příslušenství. S firmou Profimet byl zahájen program hliníkových profilů, bočnic a sestav valníků, pro jejichž skladování byla v Načeradci využita startovací plocha o velikosti 230 m².


2010

K rozšíření a strategickému rozvoji společnosti významně přispěli noví kmenoví zaměstnanci. Významný obchodní a partnerský úspěch přinesla výstava AUTOTEC 2010, kde byla společnost ALSAP představena odborné i široké veřejnosti. Dosavadní dílčí úspěchy rozšířily přímou spolupráci s dalšími významnými dodavateli, jakým byla společnost Fudickar, která se stala partnerem v oboru sklápěčových sestav či hydraulické komponenty od společnosti SPX. Dalším významným partnerem se stala společnost DriveRite Ltd., zabývající se vzduchovým pérování od renomovaného výrobce měchů Firestone. V rámci zkvalitnění zákaznického servisu bylo pořízeno první rozvozové vozidlo Ford Transit.


2011

S nevyhovující kapacitou skladových prostor a zvýšením objemu zakázek se ALSAP přesunul do Loděnice u Berouna. Skladovací prostor o velikosti 650 m² v těsné blízkosti dálnice D5 a nedalekého mezinárodního letiště v Praze umožnil komfortnější dostupnost pro klienty i dodavatele. Na rozdíl od výrobní části se sídlo společnosti přestěhovalo do Mladé Boleslavi, kde byla vybudována současně i nová prodejní kancelář. Na základě specifických požadavků klientských zakázek a dosavadní absence technické kanceláře bylo vytvořeno konstrukční oddělení. Dalším významným dodavatelem se stala společnost WAS – špičkový výrobce LED osvětlení.


2012

Požadavky zákazníků a stále rozšiřující trh se vzduchovým pérováním společnosti Firestone prodávaným pod značkou DRIVE-RITE umožnil vznik partnerské společnosti SK Trade pro Slovensko a Maďarsko. Modifikace nástaveb CS byla rozšířena o shrnovací střechový systém dodávaného společností TSE. Na základě zkušeností vznikla vlastní zakázková výroba hliníkových profilů a sad. Taktéž byly zahájeny kompletní sestavy zadních vrat včetně lakování a montáže. Kapacita skladovací plochy byla rozšířena o dalších cca 300 m² mobilní halou včetně nové kanceláře pro obchodní činnost.


2013

Zakladatelé a vlastníci ALSAPu založili sesterskou společnost PASLA s.r.o. Pro komfortnější zákaznický servis na Moravě byla v Olomouci zřízena prodejní kancelář s příručním skladem. Bylo spuštěno moderní obráběcí CNC centrum na hliníkové profily. Pro sofistikované a přehledné skladování dílů s následnou distribucí byl instalován první regálový systém Kardex. Technologickou inovací prošlo i oddělení svařování. Uskutečnila se historicky první sériová dodávka zadních vrat a můstků kompletně vyrobených v ALSAPu a nástavby CS XL získaly certifikaci Dekra.


2014

Dosavadní aktivity byly strategicky rozděleny mezi společnosti ALSAP a PASLA. Zaměřením společnosti PASLA se stal prodej komponent v sektoru lehkých užitkových vozidel do 5 tun a společnost ALSAP zůstala v sektoru dodávek dílů pro nástavby, zpracování hliníkových profilů a sestav nástaveb. Pro zkvalitnění služeb přímého prodeje byla uvedena druhá verze e-shopu s přechodem na nový systém správy webu, které zahrnovalo automatické zpracování objednávkového systému. U nástavby CS 5 byla uvedena nová koncepce vývoje plachtové konstrukce.


2015

Skladové a výrobní prostory v Loděnicích byly již kapacitně nedostačující, a tak ALSAP přesunul výrobu do nově zrekonstruovaných moderních průmyslových objektů bývalých železáren v Králově Dvoře u Berouna. Prostor o kapacitě větší, než 1000 m² umožnil nákup nové techniky a regálů s možností uložení 250 balíků hliníkových profilů do výšky 7 metrů. Pro výrobu bylo možné využít skladové variability 130 typů profilů. Z důvodů větších výrobních nároků byl instalován druhý regálový systém Kardex s obslužnou výškou 11 metrů. Stále rostoucí výroba zvyšovala i požadavky na počet nových zaměstnanců, kteří pocházeli především z Berounska a blízkého okolí. Společnost PASLA zaznamenala rekordní prodej více než 1 000 sad vzduchového pérování Firestone.


2016

Průmyslové objekty v Králově Dvoře prošly dalšími rekonstrukčními úpravami včetně vybudování moderních kanceláří s kompletní technologickou infrastrukturou. Součástí kancelářského bloku vznikla i prezentační a vzorková prodejna. V nové průmyslové části otevřela PASLA montážní a servisní centrum. Byl zahájen prodej kompletně inovovaných kitů valníkových nástaveb CS 5, jejíž předností byla montáž do 25 hodin. Systém CS 5 byl využit k vytvoření první generace střední třídy kitů nástaveb CS 12. Tímto rozšířením byla ucelena kompletní nabídka CS kitů nástaveb od 3,5 t do 28 t včetně návěsové techniky z hliníkových profilů.


2017

Skladovací prostory v Králově Dvoře se rozšířily o druhou halu a byla možnost skladovat 300 balíků hliníkových profilů. S většími prostory se výrazně zvýšil komfort expedice, která byla kompletně přesunuta do interiéru haly. Technologické know-how a obchodní úspěchy s řadou CS na lokálním trhu umožnily spolupráci s významnými partnery v západní Evropě a následný prodeje těchto kitů nástaveb do Německa a Holandska. Západoevropský trh a jeho specifické požadavky přinesly nové výzvy a zkušenosti, které byly jednou ze základních ideí ve vývoji zcela nových profilů řady Wave. Byla odlišná nejen z designového hlediska, výroby a montáže, ale technickými parametry zvyšuje hospodárnost vozidla.


2018

Celoroční úsilí bylo zaměřeno na zkvalitnění zákaznického servisu a služeb, kterým se stal jedním z pilířů filozofie společnosti. Na tomto základě byly inovovány jednotlivé technologicko-organizační postupy. Obměnou prošlo i svařovací centrum, a také řada profilů Wave byla rozšířena o novou nabídku. Průmyslová plocha v Královém Dvoře zaujímala již 2500 m². Původní kanceláře v Mladé Boleslavi již přestaly vyhovovat, a tak se sídlo společnosti přestěhovalo do nových kanceláří. Společnost Primo se stala dodavatelem pro výrobu svařovaného těsnění pro chladírenské a mrazírenské nástavby vozidel a v segmentu nerezového kování skříňových nástaveb získal ALSAP výhradní zastoupení společnosti Thiriet.


2019

10 let zkušeností, technologické know-how a existence na evropském trhu umožňuje společnosti ALSAP stále hledat nové směry a korektní partnery.

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení